Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biegunki i podejrzenie alergii

Witam. Od jakiegoś czasu w związku z ciągłymi biegunkami podejrzewam, że mam alergie p. lub nietolerancje laktozy. Dieta bezlaktozowa zmniejszyła ilość biegunek z 3-4 na dobe do 1 (nie jestem pewna czy wszystkie produkty które spożywam nie zawierają laktozy). Poinformowałam o wszystkim panią gastrolog i skierowała mnie na gastroskopię. Proszę odpowiedzieć, czy nietolerancja pokarmowa lub alergia powodują jakieś zmiany dające się zauważyć podczas gastroskopii.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Szanowna Pani,
Oczywiście ze w trakcie gastroskopia można zauważyć zmiany typowe dla alergii i zapalenia. Dodatkowo pobiera się wycinki błony śluzowej co ułatwia rozpoznanie.
Z poważaniem J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy