Biegunkowa postać zespołu jelita drażliwego u 22-letniej kobiety

Cierpię na biegunkową postać zespołu jelita drażliwego. Odkąd na ślubie popuściłam wpadłam w paranoję i nie mogłam przekroczyć progu domu, bo od razu miałam objawy. Za mną rok ciężkiej pracy nad sobą. Biorę psychotropy, chodziłam na psychoterapię i myślę, że już lepiej nie będzie. Mimo wszystko wciąż zdarzają mi się takie nieprzyjemne sytuacje.. Czy mogę jakoś zabezpieczyć się przed kolejnym upokorzeniem? Myślałam nawet o pieluchach... Czy to dobry pomysł? Mam 22 lata i chcę żyć normalnie..

Warto kontynuować terapię. W przypadku zaburzeń nerwicowych rok nie jest długim okresem. A praca nad sobą, zmianą jest procesem długotrwałym, szczególnie jeśli dotyczy głęboko skrywanych konfliktów i trudności emocjonalnych. Zachęcam do kontynuowania psychoterapii.