Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciągłe gazy, nieregularna biegunka jako objawy zespołu jelita drażliwego

Mam problem typu gastrycznego ciągłe gazy, nieregularna biegunka itd objawy typu jelita drażliwego . Brałem już dużo leków które zupełnie mi nie pomagają wogóle . Jedynym co mi pomaga na gazy przynajmniej to esponisan . Mam pracę gdzie przez cały czas muszę pędzić i mało mam czasu dla siebie . i nie wiem czy jest to przez jakąś bakterie czy przez stres. jak byłem młodszy mając ok 18 lat takich problemów nie miałem a ta sytuacja trwa już ponad 3 lata i nikt nie umie mi pomóc
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Dr Aneta Bednarek
Dr Aneta Bednarek Dietetyk

Witam, myślę, że przyczyną Pana problemów jest stres, nieregularne odżywianie i pośpiech przy jedzeniu.
Należałoby zmienić dietę, wprowadzić regularne posiłki, pierwszy przed wyjściem z domu (po obudzeniu), potem kolejne co 3-4 godziny. Znaleźć chwilę czasu aby usiąść i zjeść w spokoju. Radziłabym też wykluczyć z diety produkty wzdymające, napoje gazowane a wzbogacić dietę w probiotyki (jogurt, kefiry, maślanki, kiszonki), przez 4 tygodnie zażywać dodatkowo probiotyk zakupiony w aptece.

Niestety takie właśnie problemy stwarza zespół jelita drażliwego. Głównym sposbem wali z tym zespołem jest zdrowy, spokojny tryb życia i odpowiednia dieta. Farmakoterapia jest tylko wspomagająca (czasami trzeba też zastosować leki psychotropowe, uspokajające). Radzę w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem, który musi się w tej sytuacji zająć leczeniem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy