Zespół jelita drażliwego i zaburzenia lękowe

Mam 25 lat. Stwierdzono u mnie zespół jelita drażliwego. Miewam lęki głównie związane ze samym sobą , odnośnie mojego zdrowia , co sie ze mną dzieje ze tak źle sie czuje itd...Po zażyciu Pramolanu na noc, miałem 2 niespokojne noce -głośne i przyspieszone bicie serca, potliwość i drgawki całego ciała.Uspokoiłem sie po zażyciu nervomixu fotre.O niczym nie myślę jak chcę zasnąć, te uczucia same "przychodzą". Czy to normalne po zastosowaniu tego leku ?Wszelkie badania ok , tylko psychika zaburzona;/

Witaj,
zespół jelita drażliwego to często choroba psychosomatyczna, co oznacza, że jej podłoże jest emocjonalne. Prawdopodobnie miewasz ataki paniki, inaczej - napadu lęku - mają to do siebie, że przychodzą niespodziewanie, nawet, gdy świadomie oceniasz, że jesteś spokojny.
W przypadku tego typu problemów najskuteczniejsza jest psychoterapia, bo dociera do przyczyn trudności emocjonalnych. Leki jedynie wyciszają objawy.
Pozdrawiam serdecznie,
Kamila Dziwota