Biorę tabletki, ale boję się o ciążę. Jakie jest prawdopodobieństwo?

Jestem kobietą, mam 18 lat. Od 1.5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. 12 listopada tego roku kochałam się z chłopakiem po 7-dniowej przerwie i był to piątek (dzień w którym brałam pierwsza tabletkę z nowego już opakowania). Ale boję się czy na pewno byłam wtedy chroniona? W sumie był to 8. dzień już, w którym się kochałam, ale o godz. 22 brałam już tabletkę. 8 grudnia zrobiłam test ciążowy, ale zrobiłam go wieczorem, bo nie potrafiłam już wytrzymać z ciekawości do rana. Wyszedł negatywny. Od paru dni czuję mocny ból brzucha. Boję się czy to nie ciąża? Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Skoro przyjęła Pani pierwszą tabletkę nowego opakowania o czasie i test ciążowy wykonany po 4 tygodniach wyszedł negatywny, nie widzę możliwości na bycie w ciąży. Możliwe, że obserwowane przez Panią objawy nalezą do obrazu zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Test ciążowy należałoby powtórzyć, gdyby nie wystąpiło krwawienie z odstawienia.