Tabletki antykoncepcyjne a podejrzenie ciąży

Witam. Mam takie pytane. Dziś powinnam wziąć pierwszą tabletkę nowego opakowania Cilest. Ale dziś ginekolog stwierdził, że mogę być w ciąży i za 2 tyg mam zrobić test ciążowy i przyjść na kontrolę. Nie zapytałam go, co z antykoncepcją? Czy mam ją odstawić czy brać normalnie???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Ciąża i podejrzenie ciąży są przeciwwskazaniem do stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Proszę więc nie przyjmować tabletek z nowego opakowania i do czasu wykluczenia ciąży zabezpieczać się, np. z użyciem prezerwatywy.