Biorę tabletki. Czy po skończeniu okresu może znów wystąpić miesiączka?

Biorę pierwszy raz w życiu tabletki antykoncepcyjne i po skończeniu okresu za 2 dni znów dostałam miesiączkę. Czy to normalne, że okres występuje tak szybko po skończonym dopiero co okresie? Dodam, że dzień przed dostaniem okresu (tego drugiego) wymiotowałam, to było 15 godzin po tym, jak wzięłam tabletkę. Następną wzięłam rano, tak jak zawsze biorę o 9.00.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Plamienia/krwawienie w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych zdarzają się często. Zwłaszcza w ciągu kilku (2-4) pierwszych opakowań.

Wymioty 15 godzin po zażyciu tabletki nie mają wpływu na jej skuteczność.