Zatrucie pokarmowe i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a brązowa wydzielina

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne od 2 lat. Około 10 dni temu z powodu zatrucia pokarmowego 3,5 godziny po wzięciu tabletki wystąpiły u mnie wymioty. Dla pewności zażyłam dodatkową tabletkę, kiedy skończyłam wymiotować, a później brałam tabletki normalnie. Dwa dni temu wystąpiły upławy o brązowym zabarwieniu i utrzymują się do teraz. Skończyłam opakowanie i za 2 dni powinna wystąpić miesiączka. Czym mogą być spowodowane plamienia? Co powinnam zrobić?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli upławy pojawiły się po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, to wskazany jest kontakt z ginekologiem. Wykluczyć należy infekcję dróg rodnych wykonując badanie ginekologiczne.