Boję się, że zrobię sobie krzywdę. Co mam robić?

Mam 22 lata, kiedy poszłam do liceum zaczełam chorować na depresję. Na początku przestałam się śmiać, później odzywać. Wracając po szkole do domu zamykałam się w ciemnym pokoju, płacząc patrzyłam na zegar, dopóki z wycieńczenia nie zasnęłam.

Tak było codziennie przez kilka miesięcy. Ciężko opisać lęk, stres i uczucie beznadziejności jakie czułam. Kiedy już nie miałam siły z tym walczyć zdażały mi się omdlenia. Po około 10 miesiącach przeszło, pózniej ponownie wracało. Chciałam aby ktoś to zauważył, jednak bałam się komukolwiek przyznać. Niestety w ostatnim czasie znów zaczynam się tak czuć. Kiedyś bałam się zrobić sobie krzywdę, jednak teraz od prawie 3 lat się okaleczam. W mojej rodzinie były przypadki schizofrenii i samobójstw.

Czasami czuję się tak zmęczona wszystkim, że patrząc przez okno myślę, że mogłabym po prostu wyskoczyć i wtedy odpocząć od tego, co czuję. Chciałbym komuś o tym powiedzieć, jednak nie wiem czy mnie na to stać.

Witam!

Przede wszystkim powinna się Pani skonsultować z lekarzem psychiatrą i dowiedzieć, jaka jest przyczyna Pani zaburzeń. Lekarz również będzie mógł zalecić dalsze działania lecznicze. W tej sytuacji nie powinna Pani pozostawać bez specjalistycznej opieki. Rozwiajają się u Pani poważne zaburzenia i ma Pani problemy z prawidłowym funkcjonowaniem, dlatego należałoby upewnić się, co się z Panią dzieje.

Warto również, by skorzystała Pani z pomocy psychoterapeuty i popracowała nad poprawą swojego stanu psychicznego oraz rozwiązaniem problemów. Bezpłatną pomoc może Pani uzyskać w OPS-ie lub w Centrum Interwencji Kryzysowej. Może Pani również korzystać z pomocy telefonów zaufania, grup wsparcia oraz for tematycznych w internecie. Będzie Pani mogła uzyskać wsparcie i zrozumienie.

Pozdrawiam