Ból bioda i pośladka

Nie mogę sie schylić na wyprostowanych nogach. natychmiast mam kłujacy ból w pośladku. Nawet na lekko zgietych moge skakac i robić wszystko. Co to może być? Karol

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, takie objawy mogą wynikać z tego, że taka postawa u Pana powoduje ucisk na korzenie nerwów rdzeniowych. Przyczyną tego ucisku natomiast mogą być zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. W celu postawienia odpowiedniej diagnozy proszę udać się do lekarza rodzinnego oraz ortopedy/neurochirurga/neurologa. Pozdrawiam