Uczucie ucisku nad pośladkami i w łydce

Od roku czyje ucisk nad pośladkiem,przy lędźwi tylko z jednej strony, przy schylaniu się,napinaniu mięśni,po długim czasie siedzenia,leżenia. Teraz doszedł ucisk w łydce,czuje jak do niej promieniuje. Podczas spoczynku czuje mrowienie,drętwienie stopy. Aktualnie czekam na wizytę do neurologa,dodam jeszcze,że czasami czuję jak z tej strony co mam bóle mam piekące bóle nad kostką i nogi? Co to może oznaczać?

Witam serdecznie
Opisane przez Panią dolegliwości mogą świadczyć o rwie kulszowej . Nerw kulszowy powstaje z połączenia kilku korzeni, które wychodzą z kręgosłupa i łączą się w jeden duży nerw biegnący wzdłuż nogi, dlatego dolegliwości odczuwamy również w nodze, choć są powodowane zmianami w kręgosłupie, a dokładnie w odcinku lędźwiowym.