Ból brzucha i obrzmiałe piersi tydzień po miesiączce

Witam, mam pytanie, jestem obecnie za granica,miesiaczkowalam od 13 do 18 wrzesnia, tydzien po miesiaczce dostalam bolesci podbrzusza i bardzo mnie bola piersi i sa nabrzmiale, czy moga byc to problemy ginekologiczne? ciaze staram sie wykluczyc, ale pewnosci niemam, dlatego pytam czy takie objawy moga byc objawami chorob ginekologicznych, za 2 tyg wracam do kraju napewno udam sie do mojego lekarza, ale chce rozwiac w tym czasie moja niepewnosc? dziekuje i pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć ciążę. Proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego ryzykownego stosunku. Innymi przyczynami dolegliwości mogą być zaburzenia hormonalne, zmiany w obrębie narządów układu rozrodczego czy infekcja. W przypadku utrzymywania się dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.