Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha, nudności i wymioty oraz biegunka a stres

Witam. Nie wiem, już co mam robić... Byłam u kilku lekarzy, z różnymi skierowaniami. Objawy: - często źle się czuje (boli mnie brzuch, mdli, wymiotuję i za razem dostaję biegunki- jakbym przez cały czas tylko wodę wręcz piła, pocę się niemiłosiernie) W szczególności po jakiś momentach stresujących. tak mi się wydaje. Przedwczoraj usłyszałam jedno zdanie od szefowej (i to w dodatku mi je przekazano, ale chodzi o to, że chcą mnie zwolnić) a na następny wieczór z tymi objawami się męczyłam
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Badania krwi - stężenie białka całkowitego

Białka są odpowiedzialne głownie za utrzymanie objętości krwi krążącej, transport wielu substancji, także odporność immunologiczną i zapalną. Więcej o białkach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Witam. Trudno rozeznać sie czego Pani oczekuje. jeśli chcodzi o te dolegliwości, to skoro lekarza badają i nic nie wykrywają to te przypadłości moga miec natury psychicznej i byc objawami nerwicy, a wtedy trzeba by było skonsultowac się z psychiatra i rozważyc pomoc psychologiczna bądź psychoterapeutyczną.

0

Witam. Bardzo wielu ludzi reaguje na stres objawami gastrycznymi. Wiadomość o tym, że można utracić pracę bywa przerażająca. To bardzo duże nasilenie stresu i można zrozumieć, że Pani organizm to odreagowuje. Być może pomoc psychoterapeuty lub psychiatry mogłaby pomóc złagodzić objawy. Pozdrawiam

0

Najprawdopodobniej należy wiązać objawy z długotrwałym i ciężkim stresem. Zalecam pełną konsultację psychologiczną.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Jeśli lekarz wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń ( w tym także pasożyty)- co jest bardzo prawdopodobne- będzie to oznaczało zaburzenia mające podstawy psychologiczne (nerwicę). Zachęcam zatem do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty, z którymi będzie Pani mogła pracować nad objawami, radzeniem sobie z lękiem, stresem, a także nad poczuciem pewności siebie, wartości, bezpieczeństwa i zaufania.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy