Ból brzucha po każdym posiłku u córki

Moją córkę od wielu lat boli brzuch. Wyniki morfologii i moczu nie odbiegają od normy. Bóle jednak się nasilają, powodują brak łaknienia, biegunki. Próbowaliśmy różnych sposobów aby ewe. wyeliminować z diety np. białko. Ale po chwilowej poprawie brzuch boli po każdym posiłku - niewielkim. Jakie badania dodatkowe mogę zrobić , aby znaleźć przyczynę. Izabela B

Witam! W takim wypadku należy wykonać również badania obrazowe - usg jamy brzusznej oraz rozważyć konieczność wykonania badania endoskopowego z pobraniem wycinków błony śluzowej jelita. Warto również zrobić dziecku podstawowe testy alergiczne.