Oddawanie stolca po każdym posiłku

Witam!

Mam 55 lat. Od ok 3 lat dokucza mi wstydliwy problem. Mianowicie ok. 10-15 min. po każdym posiłku oddaję stolec. Parcie jest tak silne, że natychmiast muszę skorzystać z toalety. Oddaję stolec od 7-12 razy dziennie. Jestem osobą bardzo otyłą. Przy 150 cm wzrostu ważę 92 kg. Choruję na chorobę Basedova (10 lat temu poddana byłam jodoterapii). Teraz wyniki mam prawidłowe, dawka eutyroxu 175 mg. Zgłaszałam problem i endokrynologowi, i lekarzowi rodzinnemu. Badania, które przez nich miałam zlecane wychodziły w normie lub nieznacznie odbiegały od normy. Co mi dolega? Do jakiego lekarza mam się udać?

Pozdrawiam, Krystyna

Jeśli poziomy hormonów tarczycy są w granicach normy to biegunki nie mają nic wspólnego z chorobą tarczycy. Tylko w przypadku nadczynności tarczycy występują biegunki (wysoki poziom hormonów tarczycy we krwi). Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem. Takie biegunki mogą świadczyć o zapaleniu w zakresie jelita grubego. Prawdopodobnie celem dokładnej diagnostyki jelita grubego trzeba będzie wykonać kolonoskopię.