Ból brzucha podczas brania tabletek antykoncepcyjnych - czy to normalne?

Witam serdecznie, jestem już na 5 opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych i w pierwszym dniu sztucznego krwawienia boli mnie bardzo mocno brzuch. Czy jest to coś złego? Owy ból trwa tylko jeden dzień i na tym koniec. Proszę o odpowiedź, bardzo się niepokoję. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jak rozumiem, bóle pojawiają się od początku brania tabletek. Podstawowe pytanie brzmi, czy przed korzystaniem z tej metody antykoncepcji występowały podobne dolegliwości.
Bolesne miesiączki często zdarzają się także u pacjentek zażywających preparaty hormonalne. Nie widzę tu zatem nic niepokojącego. Nie zmienia to jednak faktu, że w trakcie najbliższej wizyty u lekarza warto o tym wspomnieć. Ginekolog oprócz rutynowego badania ginekologicznego być może wykona badanie USG. Na tej podstawie zastanowicie się Państwo nad ewentualną zmianą preparatu.

Pozdrawiam