Tabletki antykoncepcyjne - nieregularne przyjmowanie

Dzień dobry, czy mogłabym dowiedzieć się jak postępować w sytuacji, kiedy zauważyłam, dopiero po kolejnym tygodniu, że pozostała mi jedna tabletka z pierwszego tygodnia nie wzięta, ale nie w znaczeniu, że opuściłam jeden dzień brania tabletki, tylko wzięłam poniedziałkową, zamiast niedzielnej, właśnie w niedzielę. I moje pytanie teraz brzmi, na pewno żadnego dnia nie zapomniałam, jestem już przy 3 tygodniu, czy po prostu można tę tabletkę wziąć normalnie kolejnego dnia? Poza tym nie chciałabym robić teraz tej 7 dniowej przerwy, i czy przyjęcie kolejnego opakowania normalnie da mi gwarancję zabezpieczenia? Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Stosowany przez Panią preparat należy do grupy tabletek antykoncepcyjnych jednofazowych, które cechują się takim samym składem wszystkich tabletek. Nie ma zatem znaczenia, którą tabletkę przyjmuje Pani danego dnia-ważne by żadnej nie pominąć.

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki codziennie to nie ma powodu do niepokoju. W obecnej sytuacji należy dokończyć opakowanie zgodnie z zasadami.

Niewykonanie 7-dniowej przerwy zapewnia Pani pełną skuteczność. Krwawienie powinno wystąpić dopiero w następnym miesiącu, choć zdarzają się niewielkie plamienia w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam.