Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam. Od 7 miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Ból towarzyszący podczas krwawienia nie ustąpił. Krwawienie trwa 6 dni tak jak przed okresem i jest dość intensywne. Jedynie w ostatnim miesiącu okres trwał 3 dni. Jednak w tym miesiącu znowu trwał 6. Czy to powinno być niepokojące? Czy nie u wszystkich kobiet wraz z rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych ból podczas okresu mija i staje się on krótszy?  

ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Trudno w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej mówić o nieprawidłowej miesiączce - ponieważ nie ma w takim przypadku miesiączki w tradycyjnym tego słowa znaczenia (przecież nie ma owulacji). Krwawienie, które występuje w trakcie 7-dniowej przerwy, jest spowodowane gwałtownym spadkiem stężenia hormonów we krwi. Dlatego krwawienie w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej jest nazywane "krwawieniem z odstawienia".  Przerwa wyrównawcza ma na celu naśladowanie fizjologicznego cyklu.

Rzeczywiście krwawienie podczas antykoncepcji często jest dużo mniej bolesne niż podczas fizjologicznych miesiączek, ale zdarzają się wyjątki. Ponadto w Pani opisie nie ma żadnych symptomów niepokojących. W razie dalszych wątpliwości, bądź dołączenia się jakiś niepokojących objawów, proponuje wizytę u ginekologa.

Serdecznie pozdrawiam !

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy