Ból części lędźwiowej z promieniowaniem do nogi a interpretacja wyniku rezonansu
Prosiłbym o interpretację wyniku rezonansu. Dolegliwości to ból po lewej stronie części lędźwiowej z promieniowaniem do lewej nogi. Wklejam tylko fragment opisu, bo reszta parametrów jest prawidłowa. "Na poziomie L4/L5 uwypuklenie tylnej krawędzi tarczy międzykręgowej z cechami konfliktu korzeniowego L5 po stronie lewej." Przed badaniem mialem zalcone cwiczenia na dyskopatię od fizjoterapeuty, nie przyniosły ulgi.

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii, która powoduje rwę kulszową, czyli objaw opisany przez Pana.
Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.