Ból części lędźwiowej z promieniowaniem do nogi a interpretacja wyniku rezonansu

Prosiłbym o interpretację wyniku rezonansu. Dolegliwości to ból po lewej stronie części lędźwiowej z promieniowaniem do lewej nogi. Wklejam tylko fragment opisu, bo reszta parametrów jest prawidłowa. "Na poziomie L4/L5 uwypuklenie tylnej krawędzi tarczy międzykręgowej z cechami konfliktu korzeniowego L5 po stronie lewej." Przed badaniem mialem zalcone cwiczenia na dyskopatię od fizjoterapeuty, nie przyniosły ulgi.

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii, która powoduje rwę kulszową, czyli objaw opisany przez Pana.
Wskazana jest u Pana konsultacja z lekarzem neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.