Ból dziąsła i stawu skroniowo-żuchwowego po ekstrakcji zęba

Witam. około rok temu została mi usunięta górna czwórka. i po kilku miesiącach założono mi most. zaczęłam odczuwać ból dziąsła nad mostem. z czasem zaczął mnie boleć staw skroniowo-żuchwowy. ból był bardzo uciążliwy i promieniował w dół na żuchwę z prawej strony. dolegliwości trwają do tej pory raz bardziej nasilone raz mniej. często przez to boli mnie głowa a ostatnie kilka tygodni przy dłuższym siedzeniu drętwieje mi kark. nie wiem czy są to dolegliwości związane z tym zębem czy raczej nie ma to nic wspólnego z założonym mostem. dodam jeszcze że w tym samym czasie założony został drugi most na lewej dolnej piątce. z tamtej strony nic się nie dzieje. nic nie boli.

Podane przez Panią objawy sugerują zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego, asymetrię czaszkowo zgryzową i towarzyszące im wadę postawy a w konsekwencji przewlekłe napięcie mięśni twarzy i szyi. Pozdrawiam