Ból gardła i kaszel przy przeziębieniu

Dwa dni temu byłam u lekarza, przyszłam do niego z powodu nieznośnego bólu gardła przy przełykaniu, a kilka dni wcześniej skarżyłam się jeszcze na gorączkę i ból głowy. Został mi jednak wypisany jedynie ibuprofen, oraz nakazano mi brać syrop od kaszlu. Od tych dwóch dni wcale mi się nie polepszyło, jest nawet gorzej ponieważ istotnie pojawił się kaszel, a ból gardła jak był, tak i nadal jest. Czy to jest zwykłe przeziębienie? Co mogłabym jeszcze zrobić żeby załagodzić te objawy?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli objawy nie ustąpiły konieczne jest ponowne badanie lekarskie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.