Ból głowy, otępienie i szczękościsk a torbiel na podniebieniu

Torbiel na podniebieniu ok 1,5, 2 cm, dość twarda, co to jest , jak wygląda leczenie:(? Pojawiła się nagle, po leczeniu antybiotykiem nie znikła, odczuwa się sprzy tym szczękościsk, ucisk na lewąstronę nosa, bóle głowy i generalne otępienie, piszczenie w uszach.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po pierwsze proponuję zapoznać się z linkiem. Ze względu na różnego typu pochodzenie takich zmian leczenie także jest różne. Począwszy od objawowego aż po chirurgiczne nakłucie lub wyłuszczenie. Proponuję jednak ze względu na objawy nie czekać na samoistne rozwiązanie sprawy. Warto udać się do otolaryngologa.

Witam,
Niestety z tego opisu nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić, skąd torbiel się wzięła, jak wygląda, jakiego jest pochodzenia. Należy zgłosić się z tym problemem do lekarza stomatologa, najlepiej z aktualnym zdjęciem RTG panoramicznym szczęki i żuchwy lub też otolaryngologa. Dopiero po dokładnym zbadaniu pacjenta lekarz może zalecić odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam,
lek. stom. Jarosław Nowak