Ból głowy, zmęczenie i osłabienie po stosowaniu Fluconazole

Biorę Fluconazole 100mg od 3 dni (partnerka miała infekcję intymną i lekarz przepisał także dla mnie ten środek)- czy to możliwe, że ten lek wywołuje u mnie ból głowy, uczucie zmęczenia i osłabienia oraz lekkie zachwiania równowagi? jeśli tak- co robić brać go dalej (jeszcze 4 dni), czy poprosić lekarza o zmianę specyfiku?

Witam.

Tak ten lek stosunkowo często powoduje bóle głowy, rzadziej zmęczenie oraz zawroty głowy.

Jeśli ma Pan możliwość skontaktowania się z lekarzem i ustalenia dalszego postępowania to proszę to zrobić.

Jeśli nie, to proponuję przyjmować lek na noc, starać się dużo pić - m/w o ok.1.5 litra dziennie więcej niż zwykle.
Przeciwbólowo można stosować paracetamol 0.5 grama do 3x dziennie po 2 tabl.

Pozdrawiam.