Ból i chrupanie w szyi u 15-letniej córki

Witam, mojej córce( 15 lat, waga 67kg, 1,65m) przy ruszaniu głową " chrupie" w szyi. Nie miała tego wcześniej, dopiero tak od 3 miesięcy. Mówi, że musi poruszyć szyją. Jak długo siedzi w szkole lub w domu. np przy biurku mówi, że ja boli. Dlaczego tak jej się stało? Czy nie może już tańczyć? Musi brać na to jakieś lekarstwa? Bardzo proszę o szczegółową odpowiedź.

Witam. Tego tupu objawy zazwyczaj spowodowane są gromadzeniem się pęcherzyków gazu w stawach i nie są powodem do niepokoju. Mogą wiązać się również z nieprawidłowościami w budowie kręgosłupa w związku z czym warto udać się do lekarza i wykonać rtg szyjnego odcinka kręgosłupa.