Co może znaczyć ten ból szyi?

Witam wczoraj wywaliłem się na sali i uderzyłem o podłogę bolało pól minuty potem przestało przyłożyłem lód szybko i do 1h miałem 1 sekundowe bóle głowy potem minęło. Budzę się rano i nie samowicie boli mnie szyja i zastanawiam się czy to po urazie głowy czy po nocy bo wysoko spałem czy po wczorajszej siłowni kąpało że mnie a ja wyszedłem był wiatr i deszcz dodam że guza nie mam po urazie głową mnie nie boli i wszystko pamiętam jak do tego doszło a bol szyji jest z prawej strony szyi a ja uderyzlem lewa strona głowy KRWI ZADNEJ PO UPADKU NIE BYLO ANI MI SIE NIE KRECILO W GLOWIE

Przy urazie głowy często występują uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa ( dysk, więzadła ) lub odcinka piersiowego ale również z lokalizacją bólu w szyi. Wskazane badanie ortopedyczne i rtg odcinka szyjnego - minimum.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Niestety wyłącznie na podstawie podanych przez Pana informacji nie można jednoznacznie określić, co jest przyczyną tego problemu. Ból szyi może być spowodowany zarówno urazem, jak i innymi czynnikami. Aby to zweryfikować, powinien Pan udać się do ortopedy. Tylko na podstawie szczegółowego wywiadu z pacjentem i dodatkowych badań będzie można ustalić, co może powodować u Pana tę dolegliwość.

Możliwe, że lekarz zleci Panu badanie rtg odcinka szyjnego, czy nie doszło do uszkodzenia tych okolic w wyniku upadku. Dalsze postępowanie i leczenie będzie zależało od rodzaju urazu. Do czasu wizyty u specjalisty lepiej na wszelki wypadek zrezygnować z nadmiernej aktywności fizycznej, aby nie spowodować dodatkowego obciążenia szyi.

Jeżeli lekarz wykluczy schorzenia odcinka szyjnego, możliwe, że faktycznie przeziębił się Pan i doszło do przewiania tych okolic. W przypadku silnego bólu do czasu wizyty u specjalisty może Pan sięgnąć po środki przeciwbólowe dostępne w aptekach bez recepty.

Więcej szczegółowych informacji na temat bólu szyi oraz czynników, które mogą ją powodować, znajdzie Pan w artykule opublikowanym w portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-szyi-przyczyny-diagnostyka-i-leczenie

Poniżej przesyłamy również odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadwyrezenie-odcinka-szyjnego-kregoslupa-po-upadku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-bol-szyi-po-upadku

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-szyi-i-dretwienie-reki-po-upadku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Dzień dobry, wymaga Pan bezpośredniej konsultacji neurologicznej/neurochirurgicznej, gdzie lekarz po zbadaniu Pana zadecyduje o ew. wykonaniu badań dodatkowych (obrazowych) w kierunku diagnostyki zmian urazowych. Pozdrawiam serdecznie