Ból i obrzęk w okolicach ósemki

Witam od ponad roku mam ból w okolicy prawej, górnej ósemki jedna bliższy jest podniebieniu do tego obrzęk jamy noso gardła. Czy może to być ósemka która wrzyna się pod dziąsłami?

Oczywiście objawy takie często związane są z utrudnionym wyrzynaniem ósemki.Po wnikliwej ocenie zdjęcia RTG / RVG czasem jedynym sposobem na pozbycie się dolegliwości może być usunięcie tej ósemki.Jest to zabieg chirurgiczny i zazwyczaj gojenie trwa długo.O wszystkim zadecyduje lekarz ,który Panią zbada i oceni czy zabieg będzie konieczny.