Ból i opuchlizna kolana u 21-latki

Od jakiegoś czasu mam problem z kolanem.Zaczęło się od opuchlizny(następnego dnia zeszła)i sztywności pod kolanem.Od tego czasu pojawia się strzelanie w kolanie, czasem głośne i słyszalne. Dodatkowo zauważyłam(jest to wyczuwalne) jakby coś przesuwało się, było ruchome w rzepce. Ból występuje podczas przysiadów, a także wchodzenia i schodzenia ze schodów(bardziej bolesne schodzenie), podczas trzymania w zgięciu.Nie było żadnego urazu,upadku.Co to może być?Czy powinnam skonsultować to z lekarzem?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, należy skonsultować się z ortopedą (wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego). W celu postawienia rozpoznania konieczne jest wykonanie badania ortopedycznego, zdjęcia RTG i ew. dalszych badań dodatkowych.