Ból i opuchlizna piersi i wyczuwalny guzek

od tygodnia bolą mnie piersi, na początku ból był wierszy co powodowało że nie mogłam spać na brzuchu, piersi są wieksze, tak jakaby opuchnięte, najbardziej boli przy dotykaniu pomiędzy piersiami oraz w jednej piersi wyczułam guzek. co to takiego ? czy to rak ?

Witam! Opisane objawy nie budzą niepokoju onkologicznego. Bolesność nie jest charakterystyczna dla raka, a raczej dla zmian o charakterze zapalnym lub mastopatycznym. Proszę udać się do lekarza który będzie miał możliwość przeprowadzenia bezpośredniego badania.