Ból jajników po miesiączce i stosunku

Witam. Mam poważny problem. Mianowicie mam 15 lat. W ostatnim dniu miesiączki kochałam się  z moim chłopakiem analnie.. boje się że śluz który miałam w środku przedostał się  do mojej pochwy czy to możliwe? Od tamtego czasu bola mnie jajniki i mam takie klucie w pochwie.. czy może to być ciąża? Liczę na szybką odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Stosunki analne nie wiążą się z ryzykiem ciąży ponieważ w warunkach fizjologicznych układ pokarmowy nie ma łączności z układem rozrodczym. Jednakże może pojawić się sytuacja w której może dojść do wypłynięcia nasienia z odbytu i przedostania się okolice pochwy, a to może stwarzać prawdopodobieństwo zapłodnienia.
Opisane objawy nie muszą sugerować ciąży, natomiast mogą wiązać się z obecnością infekcji układu moczowo-płciowego.
Wskazana jest konsultacja ginekologiczna w celu stwierdzenia przyczyny dolegliwości.