Ból klatki piersiowej i niedobór żelaza

Witam, jako że moja córka nie ma 18 lat więc pisze ja :) od pewnego czasu boli moją córke lewy bok klatki piersiowej i zastanawiam sie od czego to może być. Ogolnie nigdy nie chorowała wiemy tyle że ma niedobór żelaza ale to chyba nic nie ma powiązanego. A jeszcze teraz zaczal sie bol klatki przy robionym wdechu ustami, chciałabym wiedzieć co to może być, czy samo przejdzie ? Lekarz pierwszego kontaktu , nasz rodzinny, powiedział że to z wekiem minie.

Witam! jeśli lekarza POZ nie doszukał się żadnych niepokojących sygnałów w badaniu klinicznym, nie ma powodów do niepokoju. Tego typu kłucia to najczęściej tzw.nerwobóle, które rzeczywiście mijają wraz z wiekiem.

Nie podała Pani, ile lat ma córka, czy jest w okresie szybkiego wzrastania, czy ma obfite miesiączki - to mogą być powody niedoboru żelaza. Żelazo jest potrzebne w całym organizmie, nie tylko dla krwinek czerwonych (do budowy hemoglobiny). Niedobór często trzeba uzupełniać przez kilka miesięcy, aż dojdzie do wypełnienia magazynów żelaza.