Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból kolan i kręgosłupa u 18-latki

Od kilku lat bolą mnie kolana przy siadaniu,wchodzeniu po schodach.. etc. Żaden z lekarzy jednoznacznie nie powiedział mi jaka może być tego przyczyna - rtg jest dobre. Do tego od niedawna bardzo boli mnie kręgosłup między łopatkami. Leczyłam skoliozę od 6 roku życia aż do 2-3 lat wstecz gdy stwierdzono, że mam już tylko 5 stopni a kości są już prawie ukształtowane. Nie wiem już co robić, mam niespełna 18 lat, a problemy jak emerytka :(
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

witam,
przyczyn tych dolegliwości może być wiele, nasady kości szczególnie w stawach kolanowych często bolą w młodzieńczym wieku i to z czasem mija, nie widząc stawów kolanowych nie moge stwierdzić czy nie ma w nich szprotawości badź koślawości , na dolegliwości ma również wpływ aktywnośc fizyczna i masa ciała.
Natomiast ból pomiędzy łopatkami może być spowodowany spłaszczeniem kręgosłupa a nie skoliozą, ale nie widząc kręgosłupa nie mogę powiedzieć na 100% co jest przyczyną.
Pozdrawiam

0

Witam.

Ciężko mi doradzać nie widziawszy Pani.
Ze skoliozą (nawet wyrównaną) często idą w parze wady kończyn dolnych. Czy nie ma Pani płaskostopia albo koślawości kolan? Jeśli tak to odpowiednie ćwiczenia i wkładki do butów (na płaskostopie unoszące łuki stopy, na koślawość kolan supinujące) powinny pomóc. Proszę zapytać fizjoterapeuty.

Na kręgosłup też zalecam ćwiczenia - stabilizacji centralnej albo basen. To czy kości są ukształtowane czy nie nie zwalnia Pani niestety z ćwiczeń. Szczególnie, gdy leczyła Pani skoliozę.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy