Ból kolana po stłuczeniu a wysiłek fizyczny

Półtora roku temu miałam mocno stłuczone kolano - 3 tygodnie leżenia z nogą w górze (na szczęście bez gipsu), żeby zeszła opuchlizna i wysięk. Do tego fizjoterapia, krioterapia i inne zabiegi. Po 2 miesiącach zaczęłam ćwiczyć fitness, potem jeździć na rowerze, a obecnie uprawiam już normalną aktywność sportową, jak przed wypadkiem. Czasem, gdy je przećwiczę, odczuwam niewielki ból w kolanie, jakby nacisk. Czy mogę spróbować robić martwy ciąg na siłowni? Czy to jest bezpieczne dla mojego kolana?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo, że na skutek obciążania stawu kolanowego mogą pojawić się dolegliwości. Przed rozpoczęciem ćwiczeń na siłowni warto udać się do specjalisty ortopedy, który po zbadaniu wyda opinię na temat możliwości wykonywania określonych ćwiczeń.