Ból kostki podczas ruszania stopą

Witam. Od pewnego czasu mam następujący problem z prawą kostką/stopą. Przy wyginaniu jej w lewo, najdalej jak się da, albo po prostu przy jakimś okrężnym ruszaniu, odczuwam w ów kostce ból. Nie jest to bardzo silny ból, aczkolwiek czasem nieprzyjemny. Nie było żadnych poważnych urazów. Jakiś czas temu, przy graniu w koszykówkę miałem przypadek tzw. "złego stanięcia", stopa się wygięła, ale obserwowałem ją i nie było sinienia, opuchlizny etc. To jedyne co mi się kojarzy.

Witam serdecznie. Trudno jest określić czym są spowodowane takie dolegliwości. Warto wykonać badanie rtg stopy.