Ból kręgosłupa a interpretacja wyniku tomografii komputerowej

Witam, od dłuższego czasu borykam się z problemem bólu kręgosłupa po skierowaniu na tomograf odcinka lędźwiowo- krzyżowego otrzymałam następujący wynik : Na poziomie zwężonej tarczy L5- S1 obecna masywna centralna dokanałowa przepuklina krążka uciska worek oponowy z nasileniem w regionie pośrodkowym. Materiał przepuklinowy osiąga poprzecznie 22 x 11 mm. Na poziomie L4-L5 kolejna centralna dokanałowa przepuklina, znacznie mniejsza, uciska worek oponowy dość równomiernie

Badanie MRI wykazyje objawy masywnej dyskopatii, "wypadnięcia dysku", zwłaszcza na poziomie L5-S1 i L4-L5
Konsultacja u NEUROCHIRURGA!
Zależy jak bardzo nasilone objawy bólowe?
Może będzie trzeba rozważyć leczenie operacyjne "dysku"....
Pozdrawiam