Ból kręgosłupa w części lędźwiowej i ból karku

Od dłuższego czasu mam problemy z bólem pleców w części lędźwiowej i karku. Ból pojawia się kiedy siedzę bez oparcia, kiedy się pochylam przez dłuższą chwilę, lub kiedy długo stoję. Podczas podskoków bardzo boli mnie głowa, a ból potrafi utrzymać się do kilku godzin od skakania. Ponadto bolą mnie nogi kiedy chodzę i kładę się w nocy do łóżka. Czy to oznacza problemy z kręgosłupem? Jakie badania powinno się wykonać? Szczególnie niepokoją mnie te bóle głowy. Jak sobie pomóc?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie Pani dolegliwości mogą być związane z kręgosłupem. To czy przyczyną są zwyrodnienia czy ucisk na nerwy zweryfikować można poprzez badanie RTG i rezonansu magnetycznego. Pomóc może Pani wykonywanie ćwiczeń odciążających kręgosłup i wzmacniające mięśnie korpusu. Odpowiednie ćwiczenia może Pani doradzić fizjoterapeuta. Ponadto polecam wizytę u neurochirurga lub ortopedy, którzy pokierują procesem leczenia.