Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból łydki i kolana w nocy po operacji biodra

Witam miałam operacje biodra endoproteze 9 stycznia 2014r Od ponad tygodnia jestem w domu Wszystko by było ok gdyby nie ból łydki i kolana ale tylko w nocy W dzień nic mnie nie boli tylko jak dotykam lydke to tak jak bym miała siniaki co to może być?czy to coś poważnego?Pproszę o poradę:-)pozdrawiam
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Szanowana Pani, w okresie okołooperacyjnym ( obecnie 2 tydzień od zabiegu) może dochodzić do zaburzeń ukrwienia w zakresie operowanej kończyny. Zakładam, że przyjmuje Pani leki w formie iniekcji poskórnych w ramach profilaktyki przeciw zakrzepowej. Niekiedy pomimo jej stosowania dochodzi jednak do powstania niewielkich zakrzepów w obrębie żył operowanej kończyny. Najczęściej wymaga to zwiększenia dawki przyjmowanego leku. Jednak tego typu objawów nie można bagatelizować i sugeruję, aby poddała się Pani badaniu ortopedy lub chirurga naczyniowego, który zadecyduje czy w tym wypadku są wskazania do wykonania badania USG doplerowskiego naczyń kończyny dolnej i zleci dalsze postępowanie.
Pozdrawiam.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy