Ból najądrza u 25-latka

Ból najądrza Witam. mam 25 lat. Mój problem polega na tym że cały czas czuję najądrza. Można to nazwać lekkim bólem. Jądra mnie nie bolą ani nie są tkliwe. Możliwe, że taki stan utrzymywałby się dłuższy czas jednak kiedy zwróciłem na niego ostatnio uwagę od tej chwili stał się dokuczliwy. Co to może być?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie. Możliwe że w najądrzach toczy się proces zapalny. Wskazana jest wizyta u urologa, który wykona usg jąder i określi przyczynę Pana dolegliwości.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, nie wiem co to znaczy "cały czas"? Od jak dawna? U mężczyzn w Pana wieku często występuje tzw. testalgia czyli pobolewanie jąder pochodzenia czynnościowego, zależne również m.in. od intensywności życia płciowego, Warto zbadać gruczoł krokowy pod kątem jego stanu zapalnego. Jeśli to badanie jak i prawidłowy wynik badania USG jąder nie wykaże zmian - zbagatelizować sprawę i zdystansować się od niej. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty