Ból odbytu i nadmierne zaciskanie

witam, od dłuższego czasu walki z bólami odbytu po paru miesiącach w końcu ustalono że wszystko z nim mam ok a dolegliwości spowodowane są nadmiernym zaciśnieciem odbytu. Od tygodnia coraz lepiej wykonuje ćwiczenia rozluźniające dno miednicy leczę się na nerwice ale zastanawia mnie jedno dlaczego po epizodzie zaciśnietego odbytu gdy już sie rozluźni dalej jakby bolał troche swędział był podrażniony czy jest to spowodowane tym że po nadmiernym zacisku pozostaje obrzęk i stąd te dolegliwości?

Ból odbytu występuje w przypadku kilku określonych schorzeń. Nie ma wśród nich czegoś co można by nazwać "nadmiernym zaciśnięciem". Powiedziałbym, że jest odwrotnie, na skutek bólu zwieracze odbytu odruchowo się kurczą, zatem to zaciśnięcie jest skutkiem bólu, a nie jego przyczyną.
Wskazane byłoby wykonanie USG 3D odbytu.
Więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl