Ból po lewej stronie klatki piersiowej i wyniki badania krwi

Witam Mam 30 lat i jestem kobietą. Od trzech tygodni dokucza mi ból po lewej stronie klatki piersiowej.Zrobiłam badania krwi prywatnie i wynik mnie przeraził nt-probnp wyszło u mnie 201pg/ml a norma jest do 125 pg/ml . Dodam że miałam robione też ukg z frakcją wyrzutową 75% i ekg, które nic nie wykazało i rtg klatki też prawidłowe.Ponadto 2 lata temu próbe wysiłkową i holtera też w normie.Proszę mi powiedzieć o czym świadczy podwyższone nt- probnp czy to problem sercowy i czy coś mi grozi?

Lek. Katarzyna Szymczak

Taki wynik NT-proBNP nie świadczy o niewydolnosci serca, granicą odcięcia jest 400, sądzę, z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć sercowe pochodzenie Pani dolegliwości.
Pozdrawiam