Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból po zabiegu cholecystektomii

witam, w zeszły poniedzialek miałam cholecystektomie. Wszystko poszło sprawnie, po tygodniu wyszłam że szpitala, a wczoraj zdjelam szwy. jednak ku mojemu zaskoczeniu zaczęłam odczuwać ból, inny niż do tej pory, a mianowicie klucie między miejscem cięcia a drenem. Owe klucie towarzyszy mi głównie jak leze i oddycham. postanowiłam zatem owinac się pasem brzuszmym ale ucisk jednak nie niweluje bólu. Czy powinnam się martwić? proszę o szybką odpowiedź
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Takie kłujące bóle raczej nie są związane z patologią w zakresie jamy brzusznej. To jakieś bóle neuralgiczne związane być może z samoistnym podrażnieniem nerwów podskórnych. Takie bóle są niegroźne i powinny wycofać się w zakresie kilku dni bez jakichkolwiek interwencji. Jeśli do tego nie dojdzie radzę w tej sprawie skonsultować się ponownie z prowadzącym chirurgiem.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy