Ból skóry na plecach w okolicach lewej nerki

Witam, chciałam zapytać o ból skóry, który pojawił się u mnie jakiś tydzień temu. Ból jest na plecach w okolicach lewej nerki przez cały lewy bok aż na brzuch. Boli skóra tak jakbym się oparzyła, boli dotyk a nawet przesuwanie się koszulki. Początkowo był tylko ból kręgosłupa teraz doszła jeszcze skóra. Proszę o odpowiedz, czytałam w necie i niby wychodzi półpasiec ale ja przechodziłam już ospę więc jestem w kropce. Nie wiem czy powinnam udać się do lekarza czy nie ma się jednak czym przejmować?

Lek. Katarzyna Szymczak

Faktycznie mogą to być prodromalne objawy półpaśca (właśnie dlatego, że przechodziła Pani ospę, może mieć teraz półpaśca), proszę obserwować skórę, czy nie pojawia się na niej jakieś zmiany: pęcherzyki, krostki i wtedy proszę zgłosić się do lekarza. Jeśli ból nadal będzie się utrzymywał, nawet bez zmian skórnych, wizyta u lekarza też byłaby wskazana, celem diagnostyki, usg nerek, rtg kręgosłupa.
Pozdrawiam