Ból szyi, karku, ramion, biodra i kolana u 85-latki a osteoporoza

Moja babcia ma 85 lat. Na skutek przewiania zaczęła boleć ją szyja, potem kark, ramiona, biodra, kolana. Ma wysokie OB, ponad 120. Podczas pobytu w szpitalu na oddziale reumatologicznym postawiono jej diagnozę - osteoporoza, ale nie wykonując badania na gęstość kości. Moja babcia bardzo cierpi, straciła na wadze, nie ma apetytu, jest jej ciągle zimno. Pomimo przyjmowania środków przeciwbólowych ból nie ustępuje. Nie zgadzam się z postawioną diagnozą.

Uczucie zimna wynikać może również z dużej utraty masy mięśniowej, słabego krążenia, Niedobór witaminy D3 też może mieć znaczenie. Jeśli ból nie mija, lekarz rodzinny powinien zdecydować o dalszym postępowaniu.