Ból w mostku po rzuceniu palenia papierosów

Witam. Mam 37lat paliłem jakieś 12. Jak dowiedziałem się że teściowa zachorowała na rak płuc, rzuciłem palenie. Po prostu się przestraszyłem że też mnie to spotka. Po paru dniach zaczęło mnie boleć w mostku (taki ucisk dość wysoko) trochę w prawym barku, ale równocześnie bolą mnie plecy między łopatkami bo pracuję przed komputerem i często się garbię. Czy to możliwe że wmawiam sobie objawy które wyczytałem? Bardzo biję się że też mam raka i nie zobaczę jak moje malutkie dzieci dorastają.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z zamieszczonego opisu wynika, że Pana objawy najpewniej mają podłoże psychogenne. Niewykluczona jest także komponenta somatyczna, jako konsekwencja siedzącego trybu życia. Dla pewności sugeruję jednak konsultację z lekarzem POZ.