Ból w okolicach nerek u nastolatki - co to może być?

Dzień dobry. Na początek powiem, że mam 14 lat, za tydzień 15. Jestem dziewczyną, kobietą. Mam taki problem, iż codziennie boli mnie brzuch, raz podbrzusze, raz okolica nerek. Co kilka dni chcę mi się iść do ubikacji. Byłam z tym u lekarza, powiedział mi, że to coś z nerką,i dał mi tabletki na zapalenie dolnych dróg moczowych. Ale to nie pomogło. Jutro jadę na badanie, USG jamy brzusznej. I mam pytanie, co to może być? Ten ból jest tak przez około godzinę. Proszę o szybką odpowiedź i dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie ma takiej możliwości, by bez zbadania Pani, zebrania dokładnego wywiadu oraz oceny badań dodatkowych zweryfikować przyczynę tak mało specyficznych dolegliwości. Przyczyn bólu okolicy nerek oraz podbrzusza może być bardzo wiele, począwszy od infekcji, kamicy a na zmianach rozrostowych kończąc. By je określić bardziej konkretnie konieczne jest wykonanie badania usg, jakie ma Pani zlecone. Najprawdopodobniej wraz z wynikiem określona zostanie przyczyna oraz wskazane zostanie właściwe leczenie.