Ból węzłów chłonnych u 18-latka

Witam mam 18 lat mój problem polega na tym że 2 dni temu przy dotyku bolał mnie wezeł chlonny na szyi przestał mnie boleć po dniu wczoraj rano wstalem poczułem ból pod pachą boli mnie do teraz bylem u lekarza rodzinnego który stwierdził ze węzly nie są powiększone tylko obserwować i w razie bólu wziąsc jakies tabletki przeciwbólowe w związku z tym mam pytanie skąd ten ból mógl sie wziąsc?

Witam! Ból najprawdopodobniej związany jest ze stenem zapalnym toczącym się w okolicy węzłów. Nie ma powodów do niepokoju. Objawy powinny ustąpić w ciągu kilku dni.