Powiększony węzeł chłonny na głowie i szyi

Od ponad miesiąca mam powiększony wezeł chlonny na głowie, mimo antybiotyku, nic się nie zmieniło. Na początku po dotykaniu go bolał mnie przez niedługi czas. Po antybiotyku ból zniknął. Teraz wyczułam kolejny powiększony węzeł tym razem na szyi w okolicach zaczynającego się ramienia. Wyniki badań były nieznacznie podwyższone. Co zauważyłam jeszcze to brakuje mu tchu przy najmniejszym wysiłku jak np. wchodzenie po schodach.

Lek. Tomasz Budlewski

Z powyższymi objawami proponuję udać się początkowo do lekarza POZ. Lekarz po badaniu będzie mógł określić przyczynę oraz zlecić odpowiednie dodatkowe badania, ewentualne konsultację specjalistyczne. Na podstawie samego opisu nie można więcej powiedzieć, lekarz musi zbadać pacjenta aby coś więcej można byłoby powiedzieć.