Ból zęba po czyszczeniu kanałów

Wyczyszczono mi kanały zęba podczas leczenia kanałowego. Użyty był endoskop, po procedurze ząb został wypełniony jakąś substancją. Lekarz powiedział, że teraz należy sprawdzać, czy ból ustąpi, i czyścić kanały ponownie aż do faktycznego ustąpienia bólu. Już tego samego dnia wieczorem konieczne były środki przeciwbólowe, następnego dnia (dzisiaj) również. Czy faktycznie ten ból jest normalny? Czy Państwo zalecają - kontynuować leczenie u aktualnego lekarza czy zmienić?

Ból w trakcie i po leczeniu kanałowym może wystąpić z różnym natężeniem. Nie wiem, o który ząb chodzi ani co było przyczyną podjęcia leczenia kanałowego. Obecnie dążymy do tego, aby leczenie kanałowe przeprowadzać na jednej wizycie, jednak w zależności od stanu wyjściowego, czasami konieczne jest rozłożenie leczenie na kilka wizyt ( z wymianą opatrunków dokanałowych ).

Lek. dent. Agata Duda

leczenie kanałowe prowadzi się na jednej wizycie - już sam fakt leczenia wieloseansowego to obecnie historia stomatologii - prosazę znaleźć lekarza który przeprowadzi leczenie zgodnie z obecnymi standardami
www.moj-dentysta.pl
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk