Ból zęba po założeniu lekarstwa

Witam , mam pytanie :) 3 tygodnie temu dentysta zatruł mi zęba , lecz nie poszedłem na kolejną wizytę z powodu wyjazdu za granicę. Teraz ząb mnie boli , tylko pytanie dlaczego , skoro ząb jest już martwy ? Proszę o pomoc,.

Witam, rozpoczętego leczenia nie można przerywać. Trucizna została założona na określony czas. Przyczyną bólu zęba może być przenoszenie wkładki dewitalizacyjnej i nastąpiło podrażnienie ozębnej. Może być również brak opatrunku, który wypadł, gromadzenie się resztek pokarmowych i powodowanie stanów zapalnych. Proszę udać się do stomatologa i lekarz oceni co należy zrobić. Pozdrawiam