Ból zębów po opiłowaniu pod most

Witam, Dzisiaj miałem opiłowane dwa zeby pod mostek który będzie przymierzany w poniedziałek i cementowany we wtorek. Wiem ze te zeby bedą bardziej wrażliwe jak przejdzie znieczulenie. Moje pytanie to czy to bedą silne bóle czy takie w miarę do wytrzymania? Kolejne pytanie to czy moge spożywać alkohol dzisiaj wieczorem czy mogą wystąpić jakieś powikłania??? I pytanie odnośnie mostka czy 4 zeby na mostku plus filary czyli łącznie 6 punktów to nie troszkę za dużo?? Most bedzie oparty o 3 i 8.

Co do zasięgu mostu - przy dobrym stanie podłoża oraz filarów jak najbardziej można zastosować takie rozwiązanie.

Lek. dent. Agata Duda

tak długi most przeczy wszelkim zasadom projektowania prac protetycznych, jednak jeśli nie ma Pan możliwości wykonania uzupełnień na implantach to jest to KOMPROMIS pomiędzy ekonomią a wytrzymałością - innym rozwiązaniem będzie już tylko proteza ruchoma

wrażliwość zębów po szlifowaniu zależy głównie od dokłądności wykonania i szczelności odbudowy tymczasowej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk