Bolący przy dotyku guzek na ścięgnie Achillesa

Od kilku miesięcy mam pojawiający sie bolący przy dotyku guzek na ścięgnie achillesa po odpoczynku np 2 dniowym to zanika.Rehabilitant powiedział że jest to zwapnienie po jakimś urazie czy może to być następstwem naderwania powścięgna podeszwowego które miałem 2 lata temu chirurg dał mi tylko tabletki przeciwzapalne i kazał smarować maścią.Ja muszę trenować bo czeka mnie start w maratonie.Szukam prawdziwego specjalisty który by mi pomógł w wyleczeniu tego urazu który trochę utrudnia mi treningi.

Witam,
do określenia co to za zmiana niezbędne jest badanie obrazowe. Najlepsze w tym wypadku będzie badanie rezonansu magnetycznego, a następnie konsultacja ortopedyczna. Proponuję wykonać rezonans wysokopolowy.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog